Binnen een week kon ik al starten met mijn opleiding
Mark Buis, student ICT
Bezoek een Voorlichting
* Voor deze opleiding kun je tot € 1000 per jaar STAP-budget krijgen! Na inschrijven kun je jezelf direct voor STAP aanmelden waarna je jouw aanmeldbewijs voor het UWV ontvangt. Aan het STAP-budget zijn voorwaarden verbonden.
Bij een studieduur van meer dan 12 maanden is het vermelde lesgeld per jaar. Boeken worden per leerproject door studenten zelf aangeschaft. Betaling van het lesgeld in termijnen verloopt uitsluitend via automatische incasso. De algemene voorwaarden zijn van toepassing.
Als Software Engineer houdt houdt je je bezig met het ontwerpen en bouwen van applicaties, programmeren en het testen van programmatuur. Hierbij is het belangrijk om met de klant en collega's samen te werken, om zo een compleet en coherent programma te creëren dat voldoet aan de eisen van de opdrachtgever.
Als professional stuur je technisch de ontwikkeling van software-oplossingen gebouwd in of C#, Java, Javascript, Typescript, Python of Mobile op Android. Dit vraagt om een rolmodel en technisch leiderschap.
Gaan vakken als wis- en natuurkunde je goed af en heb je al wat software ervaring en wil je hierin ontwikkelen? Dan is de HBO bacheloropleiding Software Engineer van Capabel Hogeschool in samenwerking met ICT Academie Apeldoorn de beste keuze. Hier leer je niet alleen programmeren maar juist alle competenties om een project te realiseren.
Download hier de brochure voor meer informatie of bezoek een voorlichting! Of neem contact op met een van onze opleidingsadviseurs voor meer informatie: 088 270 12 77
4 jaar. Lestijden op vaste lesdagen van 10:00 tot 16:00 uur of van 16:00 tot 21:00 uur, met mogelijke uitloop tot 22:00 uur.
Voor het volgen van deze opleiding is minimaal een HAVO, VWO of MBO 4-diploma vereist. Mocht je hier niet aan voldoen, maar ben je 21 jaar of ouder dan kom je in aanmerking voor een 21+ HBO toelatingsonderzoek.
Heb je eerder ECTS studiepunten behaald in een HBO- of WO-opleiding op ICT gebied? Dan kom je mogelijk in aanmerking voor vrijstellingen binnen de opleiding.
Onze opleidingsadviseurs kunnen je hier meer informatie over geven.
Voor toelating tot de opleiding zijn de volgende documenten nodig:
De examencommissie beslist over toelating tot de opleiding en de toekenning van vrijstellingen. De examencommissie kan nadere stukken en informatie opvragen.
De bacheloropleiding Software Engineer is nog niet erkend. De NVAO accreditatie is aangevraagd. Bij positieve accreditatie wordt de opleiding opgenomen in het Centraal Register Opleidingen Hoger Onderwijs (CROHO) onder nummer 30020 (HBO-ICT).
De inhoud van de studie Software Engineer is opgedeeld in 7 Leerprojecten en afstuderen. In ieder Leerproject van een trimester verwerf je steeds kennis, vaardigheden en competenties over een wezenlijk onderdeel van, of mogelijke functie in, het werk als HBO ICT'er. De thema's van de Leerprojecten sluiten zoveel mogelijk aan bij het feitelijke werk en bevatten altijd zowel praktijkopdrachten als kennisverwerving. De thema's en indeling van de Leerprojecten is als volgt:
Tijdens de opleiding besteed je in iedere fase eenmaal aandacht aan de beroepspraktijkvorming (BPV). Dit kan mogelijk op je huidige werkplek als die voldoende relevant is. Anders zul je zo'n stageplek moeten vinden. De stages zijn als volgt in het rooster opgenomen:
Hoofdfase
Uitvoering ten minste 1 praktijkopdracht in stage- of werkomgeving 24 uur er week gedurende 7 weken of uitgespreid 12 uur per week gedurende 14 weken.
Afstudeerfase
Het afstuderen duurt 6 maanden waarin je tijdens het werk of stage aan je onderzoek en scriptie werkt
1 vaste lesdag per week.
Bij positieve accreditatie door de NVAO van de bacheloropleiding ontvang je bij afronding van de studie het getuigschrift HBO-ICT met graadtoevoeging Bachelor of Science (de titel BSc achter de naam). In het andere geval ontvang je het instellingsdiploma HBO-ICT.
Je kunt van verschillende middelen gebruik maken om jouw opleiding te financieren. Zoals studiefinanciering, het Leven-Lang-Leren-Krediet, het STAP-budget en subsidies. Kijk voor meer informatie over deze middelen bij Financiering, subsidies en belastingvoordeel.
Klaar om met jouw HBO Bachelor Software Engineer te starten?
Of wil je eerst nog meer informatie?