Het beroep
Als farmaceutisch consulent ben je de schakel tussen apotheker en apothekersassistenten. Je geeft, in samenspraak met de apotheker, zelfstandig invulling aan de farmaceutische patiëntenzorg in de (ziekenhuis) apotheek waar je werkt. Voor het vak van farmaceutisch consulent moet je zorgvuldig kunnen werken, goed kunnen samenwerken en het leuk vinden met mensen om te gaan.
Als farmaceutisch consulent hbo heb je vaardigheden en kennis opgebouwd om op een kwalitatieve en pro-actieve manier vorm te geven aan de farmaceutische patiëntenzorg. Je kunt als hbo farmaceutisch consulent werken in openbare-, poliklinische-, ziekenhuis- en dienstapotheken, binnen huisartspraktijken, bij een patiëntenvereniging en als docent van mbo opleidingen (apothekersassistent).
Dit betekent dat je bijvoorbeeld:
- Kwaliteitszorg binnen het zorgaanbod verder ontwikkelt en uitvoert
- Zelf spreekuren houdt
- Zelf voorlichtingen en trainingen geeft
- Apothekersassistenten coacht
- Contacten met andere zorgverleners in het netwerk onderhoudt
- Patiënten individueel begeleidt bij het gebruik van complexe medicatie
Voor wie
Ben jij apothekersassistent met minimaal 2 jaar werkervaring en wil je graag doorgroeien in de apotheek of het ziekenhuis? Dan is de driejarige hbo Bacheloropleiding Farmaceutisch Consulent de juiste keuze. Heb je wel een mbo 4 of Havo diploma maar ben je nog geen apothekersassistent? Dan kun je de 1 jarige opleiding apothekersassistent volgen bij Capabel Onderwijs Groep.
Heb je je diploma apothekersassistent maar nog niet de twee jaar werkervaring, kijk dan naar ons aanbod trainingen. Dit zijn onderdelen uit onze bachelor verkort opleiding, die je alvast kunt volgen.
Waarom bij Capabel Hogeschool
- NVAO geaccrediteerd
- Unieke opleiding in Nederland
- 1 jaar vrijstelling voor Apothekersassistenten
- Colleges zijn ’s avonds merendeels thuis te volgen
- Een vaste weekdag college
- Meer dan 80% slaagt
Het studeren is sterk geïntegreerd met het werk binnen de apotheek. Daarom verlangen we ook werkervaring in de apotheek en een huidige werkplek in de apotheek tijdens de opleiding. Veel van de opdrachten voer je daar uit en zo ben je direct van meerwaarde als farmaceutisch consulent! Dat is het voordeel van praktijkgestuurd hbo van Capabel Hogeschool. Lees
Studieduur
36 maanden
Toelating en vrijstelling
Voor het volgen van de hbo Bachelor Farmaceutisch Consulent deeltijd is een mbo 4- apothekersassistent diploma en een relevante werkplek van minimaal 16 uur in een apotheek met ten minste 2 jaar werkervaring als apothekersassistent vereist. Voldoe je hieraan dan kom je in aanmerking voor vrijstelling van het propedeusejaar waardoor de studie 3 jaar duurt.
Andere opleidingen
Wil je eerst een los onderdeel of training van de bacheloropleiding Farmaceutisch Consulent volgen? Of wil je je als apothekersassistent danwel farmaceutisch consulent bij- of nascholen?
Kijk dan bij
- training Farmacotherapie
- training Farmacokinetiek en Dynamiek
- training Nierfunctie en Labwaarden
- training Farmaceutische Voorlichting en Informatie
Heb je nog geen mbo 4 Apothekersassistent diploma? Kijk hiervoor bij de 1 jarige opleiding Apothekersassistent van Capabel Onderwijs Groep.
Startdatum
De bachelor opleiding start twee- tot driemaal per jaar. De startdag op de site is tevens je lesdag. De lessen worden verzorgd van 18.45 uur tot 22.00 uur. Het merendeel van de lessen zijn thuis via live digitale lessen (webinars) te volgen. En er is minimaal 1 keer per maand een bijeenkomst in Utrecht. Ook deze zijn in de avonduren van 18.45 tot 22.00 uur.